הדפסה
PDF

בניית אתרי אינטרנט בחינם – כן או לא ?

אם פעם נדרשתם להשקיע כסף רב כדי לשכור חברה לבניית אתרים שתבנה עבורכם אתר אינטרנט הרי שכיום בעידן האינטרנט יכול כל אחד לבנות לעצמו בקלות אתר אינטרנט האומנם ? האם כדאי ?
חשוב לזכור כי בניית אתרים באינטרנט בצורה מקצועית היא לא משימה פשוטה. אם נחפש בגוגל "בניית אתרים" נמצא למעלה מ-9 מליון הצעות. אז אם ניתן להקים אתרי אינטרנט בחינם, מדוע כל אותם עסקים עדיין שם?קודם כל, חינם – יש כזה דבר? הרי כולנו יודעים שאין מתנות חינם. לא רק שאנחנו לא נקבל חינם אלה נשלם על זה יותר יקר מכפי שתכננו. כולנו גדלנו על המשפט הזה וכולנו יודעים כמה הוא נכון. אין שום סיבה לקום בבוקר ולהגיד "אני מחלק אתרי אינטרנט במתנה, צריך להבין שזו לא סתם מתנה זו מתנה בשווי אלפי שקלים, האם יצא לכם להיתקל אדם ברחוב והוא נתן לכם אלפי שקלים ככה סתם ?
בתחום בניית האתרים יש אינטרס והאינטרס הוא בדרך כלל דיי ברור. אותם חברות לבניית אתרים שמאפשרות לכם לבנות בדרך כלל ידרשו מכם בתמורה לאתר האינטרנט למקם פרסומות בתוך האתר שלכם. למעשה זו אפילו לא דרישה, זה נעשה בצורה אוטומטית.מדובר בצעד הוגן לחלוטין – אתם תקבלו אתר אינטרנט בחינם ותחסכו אלפי שקלים. בתמורה לאתר החינמי שתקבלו ימוקמו פרסומות באתר האינטרנט שלכם וכל ההכנסות מהפרסום ילכו לקופת אותו הגוף שנתן לכם את הפלטפורמה.

אז למה בכל זאת לא כדאי לפנות לחברה לבניית אתרים בחינם?

ישנן מספר סיבות:
הראשונה והחשובה ביותר זו הסיבה שאתר האינטרנט שלכם נתון לא נמצא בשליטתכם אלה בשליטה מלאה ומוחלטת של אותו הגוף שעומד מאחורי המערכת. זה אומר שברגע שאותו גוף יחליט לשנות משהו אין לכם אתר וכתוצאה מכך הלקוחות שלכם לא מרוצים ואתם תישארו בלי כלום. נכון שזה לא נחמד לקום בבוקר ולגלות שאין לך אתר אינטרנט אחרי שהדפסת את כתובתו על כרטיסי הביקור, הפליירים והניירת המשרדית?
סיבה נוספת היא כל מה שקשור באמון שאתר האינטרנט שלכם משדר. על פי סברות של מקצוענים, אתרי אינטרנט תדמיתיים שמשלבים פרסומות באתר פוגעים באמון המשתמש.איפה אתם הייתם מרגישים בטוחים יותר להשאיר את פרטי כרטיס האשראי שלכם? האם בחנות נקייה ומסודרת או בחנות החשוכה עם המדפים המבולגנים? האם אתה מוכן לשים את כספך אצל מי שאינו מסוגל להשקיע כסף לא גדול בחברה מקצועית לבניית אתרים ?
ככה בדיוק זה עובד גם באינטרנט. אם האתר שלך יראה כמו משהו שהשקיעו בו מחשבה וכסף, כך גם הגולש יישאר יותר באתר ויעריך יותר אותך בתור בית עסק.
כמו שכבר הבנתם, המערכות האלו לא מתאימות  לעסקים שרוצים נוכחות אינטרנטית. להם עדיף ללכת ולהשקיע כמה שקלים בחברה לבניית אתרים באינטרנט ולקבל מוצר שנראה קצת יותר ייחודי, מותאם ואיכותי.

נכתב ע"י מומחה לבניית אתרים.