הדפסה
PDF

בניית אתר לבד

בניית אתר לבד ? - לא שווה את המאמץ

מעוניין באתר אינטרנט ולא רוצה לשלם לחברה לבניית אתרים ? אתה אחד כזה שיודע לעשות הכל ? אז בטח אתה אומר לעצמך מה הבעיה לבנות אתר אינטרנט כל ילד בונה היום אתר לבד. אתה היית מוכן שכרטיס הביקור שלך ברשת יראה בצורה זולה ולא מקצועית ?

אחד הדברים הגרועים ביותר שיכולים לקרות לאדם משכיל זה שהוא נופל בפח. אספר לכם איך סיפור על  אדם שבסך הכל רצה לבנות אתר אינטרנט פשוט, הכל התחיל כאשר יום אחד הוא הקים עסק עצמאי, הוא החליט לשווק את העסק באינטרנט ולכן התעניין בהקמת אתר לעסק החדש בעלות נמוכה ומשם להתקדם הלאה. כמו כולם הוא התחיל לברר מחירים בכמה חברות שעוסקות בבניית אתרים ונתקל בבעיה שהמחיר שהחברות דרשו היה גבוה מידי .לאחר החיפושים הרבים וכל ההצעות מחיר שקיבל, חזר הביתה מותש מחיפושים אחר חברה לבניית אתרים והחליט לבנות אתר לבד.

באותו ערב ישב מול המחשב וגלש ברשת ולפתע מצא "אוצר" פרסומת צבעונית קפצה מול עיניו ובפרסומת היה כתוב מעוניין באתר בחינם ? לחץ כאן לבניית אתר משלך בחינם".

בשלב זה גבירותי ורבותי הרשו לי לציין מרום שנותיי , אין דבר בחינם בעולם הזה וגם אם יש הוא תמיד יהיה פחות טוב מדבר שעלה קצת כסף.

ובחזרה לסיפור, כאשר ראה את הפרסומת שיפשף את עיניו בפליאה ואמר "זהו מצאתי עכשיו יהיה לי אתר ועוד בחינם" הוא לחץ על הפרסומת והנה קיבל ממשק לבניית אתרים , תכנן , צבע , שיפץ , כתב ובסוף הקים את האתר, שבנה לבד.

מלא אושר וסיפוק התחיל לרשום את האתר באינדקסים, בראשון שם את שם הדומיין והוא היה טיפה ארוך, האינדקס השני לא מקבל תת דומיינים וכך הלאה והלאה. מאוכזב הלך לישון , לא רק שבנה אתר מקסים במאמץ גדול , עכשיו האתר שבנה לא יהיה רשום כלל ?
בבוקר קם ופתח את המייל , תנחשו מה הוא גילה בתיבת האי מייל שלו,  4 הודעות חיכו לו, תודה שבנית אצלנו אתר צעקה ההודעה הראשונה, שאר ההודעות דרשו כסף עבור קידום, רישום ושאר ירקות אינטרנט. בסופו של דבר נכנע ופנה לחברה לבניית אתרים והזמין אתר בתשלום.

היום הוא הבעלים הגאה של אתר יפה, עם דומיין משלו וקידום מצויין , אז לפעמים עדיף לשלם למישהו שיבנה לך אתר ולא לבנות אתר לבד אפילו שזה חינם.

 

 

נכתב ע"י מומחה לבניית אתרים.